Kim jest Schemat?

13133212_1192911407409235_4653233050687513982_nGracz od dziecka – zgadza się. Pasjonuję się grami odkąd pamiętam. Na początku był chyba Pegasus. Później Amiga CDTV. Następnie marzenie o własnym PSX’ie, który był przeze mnie ogrywany u kuzynów. W między czasie pojawił się PC na którym również pograłem. Były także telefony – Siemens SL45i z grami w Java i Nokia rodziców ze sławnym w Polsce wężem. Był także GameBoy Color z grą Pokemon Yellow, którego jako szczęśliwca odkupiłem od koleżanki z klasy. W trzeciej klasie szkoły podstawowej nareszcie otrzymałem od moich rodziców pierwszą konsolę PlayStation. Marzenie się spełniło.

Obecnie posiadam kilka sprzętów do grania. Są to PS One, PS2, 2x PSP, PS3, PS Vita, PS4, GBC, N64, 2x NDS, Wii i X360.

Podczas swojej kariery zawodowej pracowałem dla Sony Computer Entertainment Polska, CD Projekt RED, a także dla sklepu z grami Gekon.

Swego czasu na tzw. „po godzinach” udzielałem się czynnie jako uczestnik ligi PES.com.pl. Tworzyłem e-zin PlayStation.Mag i portal PSLifestyle.pl. Udzielałem się jako tzw. MVP (Most Valuable PlayStationer) na Oficjalnym Forum PlayStation, tym samym współpracując bezpośrednio z Sony Computer Entertainment Europe. Jestem również pomysłodawcą i twórcą klanu OFPS – Oficjalnego Forum PlayStation.

Kilka moich skromnych tekstów zostało opublikowanych na łamach PSX Extreme, GRAMY!, Magazyn Gamer, akademickim czasopiśmie Wiedza i Społeczeństwo i na stronie pl.playstation.com.

Obecnie „po godzinach” zajmuję się blogiem, którego teraz czytasz, a także organizuję Pog(R)adajmy – spotkania dla Graczy i pracowników branży gier. Pomagałem odrobinę przy produkcji gry CodeRed: Agent Sarah’s Story, dzieląc się opinią oraz testami. W sercu siedzi mi… coś co może kiedyś ujrzy światło dziennie.

Gry nigdy mi się nie znudzą – tak czuję. Gdzie mnie zaprowadzą? To się okaże. Ten blog chciałbym dedykować wszystkim pasjonatom, którzy tak jak ja uwielbiają łączyć przyjemne z pożytecznym. Lubią usprawniać świat i wywierać na niego wpływ. Bardzo bliska memu sercu jest Polska i tutejszy rynek. Mam z nim różne doświadczenia, ale cały czas będę walczył, abym mógł w końcu powiedzieć, że jestem z niego dumny.

Zapomniałbym… Z wykształcenia jestem socjologiem – jeżeli czegoś potrzebujesz, służę pomocą. A nazwa bloga jest celowo nieco przewrotna, nie dotyczy tylko mnie, ale skoro tu jesteś, być może odzwierciedla również Ciebie.

Życzę miłego czytania i zdobywania nowych informacji!

Michał „Schemat” Wierzbicki