Kim jest Schemat?

13133212_1192911407409235_4653233050687513982_nGracz od dziecka – zgadza się. Pasjonuję się grami odkąd pamiętam. Na początku był chyba Pegasus. Później Amiga CDTV. Następnie marzenie o własnym PSX’ie, który był przeze mnie ogrywany u kuzynów. W między czasie pojawił się PC na którym również pograłem. Były także telefony – Siemens SL45i z grami w Java i Nokia rodziców ze sławnym wężem. Był także GameBoy Color z grą Pokemon Yellow, którego jako szczęśliwca odkupiłem od koleżanki ze szkoły. W trzeciej klasie podstawówki nareszcie otrzymałem od moich rodziców pierwszą konsolę PlayStation. Dziecięce marzenie o posiadaniu własnej, stasjonarnej konsoli, właśnie się spełniło.

Na dzień dzisiejszy posiadam kilka sprzętów do grania. Są to PS One, PS2, 2x PSP, PS3, PS Vita, PS4, GBC, N64, 2x NDS, 3DS, Wii i X360.

Podczas swojej kariery zawodowej pracowałem m.in. dla Sony Computer Entertainment Polska, CD Projekt RED, a także dla sklepu z grami Gekon.

Swego czasu na tzw. „po godzinach” udzielałem się czynnie jako uczestnik ligi PES.com.pl. Tworzyłem e-zin PlayStation.Mag i portal PSLifestyle.pl. Współpracowałem jako tzw. MVP (Most Valuable PlayStationer) z Oficjalnym Forum PlayStation, tym samym nawiązując bezpośredni kontakt z Sony Computer Entertainment Europe. Jestem również pomysłodawcą i twórcą klanu OFPS – Oficjalnego Forum PlayStation.

Kilka moich tekstów zostało opublikowanych na łamach magazynów PSX Extreme, GRAMY!, internetowym Magazyn Gamer, akademickim czasopiśmie Wiedza i Społeczeństwo oraz na oficjalnej stronie PlayStation pl.playstation.com.

Obecnie „po godzinach” zajmuję się blogiem, którego teraz czytasz, a także organizuję Pog(R)adajmy – spotkania dla Graczy i pracowników branży gier. Hobbistycznie pomagałem przy produkcji gry CodeRed: Agent Sarah’s Story, dzieląc się opinią oraz testami. Miałem okazję brać udział podczas projektowania niewydanej jeszcze gry, którą mam nadzieję, kiedyś sami poznacie.

Gry nigdy mi się nie znudzą – tak czuję. Gdzie mnie zaprowadzą? To się okaże. Ten blog chciałbym dedykować wszystkim pasjonatom, którzy tak jak ja uwielbiają łączyć przyjemne z pożytecznym. Lubią usprawniać świat i wywierać na niego wpływ. Bardzo bliska memu sercu jest polska branża gier i tutejszy rynek. Uważam, że swoim działaniem, pracą na blogu, jestem w stanie jeszcze bardziej go usprawniać – bo przecież docieram z różnymi informacjami do Ciebie, drogi Czytelniku.

Z wykształcenia jestem socjologiem – dlatego jeżeli czegoś potrzebujesz, służę pomocą. A nazwa bloga jest celowo nieco przewrotna, nie dotyczy tylko mnie, ale skoro tu jesteś, być może odzwierciedla również Ciebie.

Życzę miłego czytania i zdobywania nowych informacji!

Michał „Schemat” Wierzbicki

(autorem „przeróbek” zdjęć jest Paweł Kot, któremu serdecznie dziękuję za pozytywność!)