Relacja z turnieju FIFA 17 i MK X organizowanym przez CeX w Bydgoszczy

W niedzielę 13 listopada (równe dwa dni temu) miałem okazję poprowadzić turniej w FIFA 17 organizowany przez CeX w bydgoskiej Cybermachinie! Zaciętych meczy i dobrej atmosfery nie brakowało, co też postaram się nieco oddać w relacji poniżej. W tym samym czasie odbywały się również zawody w Mortal Kombat X, które prowadził Dumian z Honmaru. W tej relacji skupię się jednak na turnieju w FIFĘ 17, bo rozdwoić się technicznie nie dało rady. Ale zdjęcia oraz rozpiskę podium macie na samym końcu już z obydwu turniejów.

Zacznę od tego, że w FIFA 17 wcześniej jeszcze nie grałem. Wiedząc, że będę miał przyjemność poprowadzić ten turniej, stwierdziłem że dobrze by było co nieco potrenować. Nie było mi to dane z racji licznych prywatnych spraw, więc uznałem, że podejdę do tego turnieju „for fun”. Dlatego też nie zastanawiając się długo wybrałem reprezentację Polski jako swój klub. Bo musicie wiedzieć, że każdy z zawodników na początku wybierał jeden zespół, który poprowadził do samego końca. Graliśmy systemem pucharowym, bez rewanży.

Zawody rozpocząłem od losowania par turniejowych. Już na tym etapie turnieju dochodziło do ciekawych, zabawnych sytuacji, m.in. wtedy kiedy ujawniałem ksywy niektórych Graczy – chyba największych zaciekawieniem cieszył się „Waleczny Kał” – w drobnym wywiadzie poproszono trenera o słówko dotyczące genezy tej ksywy, ale nie otrzymaliśmy jasnej (sic!) odpowiedzi.

Ze statystyk – kluby, które dominowały to FC Barcelona oraz Bayern Monachium. Doszło nawet do pewnego kuriozum, gdy w jednym meczu trafiło na siebie dwóch trenerów Barcelony, którzy z kolei jak się okazało… mieli przygotowane bardzo podobne stroje dla swoich piłkarzy. Dość specyficznie oglądało się ten pojedynek. Ale biorąc pod uwagę właśnie ten przypadek, mam pewien pomysł na następne zawody.

Żeby nie było, że wszyscy trenerzy brali podobne zespoły, w turnieju pojawiły się również, m.in. reprezentacja Belgii (prowadzona przez Tkina), a także Newcastle United (poprowadzone przez Jacko). Co prawda w meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny Barcelony (Zaprawiony) oraz Bayernu Monachium (Hircusek), ale w wielkim finale znaleźli się już dwaj trenerzy, którzy prowadzili… Real Madryt (Hopsiu oraz Junior)!

Czego podczas tych zawodów nie było. Były poprzeczki i słupki, ciekawe karne (szczególnie próby ich wykonania), żółte oraz czerwone kartki, spalone, bramki w ostatnich minutach spotkania czy wielkie „come-backi” czym np. w pół-finale wykazał się Junior, wychodząc fenomenalnie z wyniku 0:2 na 4:2 z Hircuskiem!

Ja odpadłem od razu w swoim pierwszym meczu, ale po dogrywce i w karnych. Moja reprezentacja Polski musiała uznać wyższość Barcelony (prowadzonej przez JJ). Było blisko, bo po skutecznej defensywie wyszedłem na prowadzenie po strzale Lewandowskiego w 70 któreś minucie. Niemniej Barca zdążyła strzelić w ostatnich minutach spotkania, a w karnych… cóż, chyba obaj trenerzy woleli by zapomnieć ich wykonania (EA, kto to wymyślił?!).

Mecz o trzecie miejsce był dość wyrównany, niemniej pewną przewagę wypracowała sobie Barcelona (Zaprawiony) pokonując Bayern Monachium (Hircusek) 2:0. Natomiast finał, ku chyba pewnemu zaskoczeniu, okazał się jednostronnym widowiskiem. Hopsiu w fenomenalnym stylu pokonał Juniora aż 6:0! Brawom po zakończeniu turnieju nie było końca!

Podczas całego eventu w FIFA 17 starałem się co nieco podgrzewać atmosferę informując o zmieniających się wynikach, korzystając z mikrofonu zapewnionego przez Cybermachinę. Jeżeli do końca tego roku lub z początkiem stycznia CeX zorganizuje kolejny turniej w piłeczkę kopaną (a uwaga, są już takie plany!), z pewnością widzimy się na nim ponownie. Ja już nie mogę się doczekać!

Turniej FIFA 17 – podium
1. Miejsce – Hopsiu (Real Madryt)
2. Miejsce – Junior (Real Madryt)
3. Miejsce – Zaprawiony (FC Barcelona)
Liczba zawodników: 25

Wszyscy zawodnicy z podium otrzymali vouchery do CeX oraz Cybermachiny!

Turniej MK X – podium
1. Miejsce – Dumian (Scorpion)
2. Miejsce – Barezi (Mileena)
3. Miejsce – Kruczy-6 (Raiden)
Liczba zawodników: 8

Zwycięzca turnieju otrzymał vouchery do CeX oraz Cybermachiny!

(Szerszej relacji z turnieju MK X wypatrujcie na Honmaru)

Do następnego!

Przydatne info? Poleć znajomym Graczom!
Facebook2k
Facebook
Instagram1k
YouTube134
YouTube