Relacja z Ruczaj Rumble 2018 w Krakowie

W zeszłym miesiącu miałem okazję pojawić się na ciekawym wydarzeniu w Krakowie, kierowanym do wszystkich miłośników bijatyk. Ruczaj Rumble to event na kórym można wziąć udział w wielu turniejach, a także zaznajomić się z ciekawymi tytułami gier w strefie tzw. „wolnego grania”.  Nie będę uchodził za specjalistę od bijatyk, kiedy nim nie jestem, dlatego poniżej pokrótce opiszę tylko swoje wrażenia z tego eventu, bez analizy poziomu gry oraz rozpiski drabinki turniejowej.

Pierwsze co odczułem na tym evencie to bardzo spokojna, przyjacielska atmosfera. Było widać, że ludzie którzy się na nim pojawili, byli faktycznie zajawieni tematem bijatyk. Wiele osób posiadało swoje własne Arcade Sticki, pady, a niektórzy brali ze sobą również konsole oraz monitory. To ciekawe, że takie turnieje nadal są praktykowane w Polsce. Mnie osobiście taki stan rzeczy cieszy bo taka strefa fandomowa jest w stanie rozwijać zainteresowanie grami, zawodami i sprawiać, że nasz rynek przez to rozwija się jeszcze bardziej.

Ludzie mogli wziąć udział w wielu różnych turniejach. Prym wiodły Tekken 7 oraz najnowszy Dragon Ball FighterZ. Muszę przyznać, że oglądanie pojedynków pomiędzy zawodnikami, którzy mają pojęcie o graniu w te tytuły, było naprawdę imponującym doświadczeniem. Tak naprawdę z każdym można było uciąć pojedynek na konsolach, które były rozłożone wokół sali w której toczyły się pojedynki.

To dość ciekawe bo z racji tego, że uczestnicy brali ze sobą własne konsole, dzisiejszy znak czasu pokazał, ile gier w formie cyfrowej można ze sobą zabrać na taki event. Ja np. ponadrabiałem zaznajomienie się z serią BlazBlue – ograłem chyba ze trzy części. Pograłem oczywiście również w Tekkena – tutaj wybór był duży bo można było zagrać m.in. w Tekken 6, Tekken Tag Tournament 2 i oczywiście w najnoszą siódmą część.

Całość wydarzenia było dodatkowo wzbogacona o stream. Z przyczyn technicznych wiem, że wszystkie walki nie pojawiły się na żywo w sieci, ale były nagrywane tak abyście mogli je obejrzeć w serwisie YouTube.

Muszę przyznać, że całościowo było widać, że wszystko jest tworzone przez pasjonatów i dlatego być może event przyciągnął taką rzeszę Graczy. Był to chyba jeden z największych (jak nie największy) tego typu event bijatykowy w Polsce – zebrał sporą liczbę uczestników bo w okolicach 60 (co też pokazuje, że lata świetności tego typu imprez są daleko za nami). Polecam udział na kolejnym evencie, ja postaram się również pojawić.

Stoiska czekające na pierwszych Graczy.
Sparingi czas zacząć!
W szczytowym momencie turnieju ciężko było przebić się przez zgromadzony tłum.
Zawody w Tekken 7 i Dragon Ball FighterZ były nagrywane i opatrzone fachowym komentarzem.
Finałowe pojedynki.
Podium turnieju w Dragon Ball FighterZ.
Organizatorzy całego wydarzenia – widać było, że bawili się świetnie.
A po turniejach był jeszcze czas na kilka dodatkowych partyjek…

Więcej o turnieju przeczytacie na oficjalnej stronie: www.ruczajrumble.com

Przydatne info? Poleć znajomym Graczom!
Facebook2k
Facebook
Instagram1k