Relacja z Pog(R)adajmy: Styczeń 2019 w Krakowie!

Jak co każdą drugą środę miesiąca, wczoraj odbyło się pierwsze w tym roku Pog(R)adajmy! Temat dotyczył naszych oczekiwań względem tego co przyniesie rok 2019. Miastem, które odwiedziłem, był standardowo Kraków. Tutaj organizacją zajmują się trzy osoby: Ola, Kuba i Goletz. Ja z racji cały czas angażowania się w inicjatywę, staram się wspierać ekipę, ale na spotkaniu robię to raczej mentalnie, siedząc gdzieś na tyłach lub wśród uczestników i oddając pola świetnej organizacji.

Tyle tytułem wstępu i przypomnienia, bo przez jakiś czas pominąłem relacjonowanie wydarzeń z braku czas – jednak jest to zawsze najgorsza wymówka, więc czas to zmienić! Rozpoczęliśmy standardowo od przedstawienia się i wspomnienia czym jest inicjatywa, nowo przybyłym osobom – a tych było kolejnych kilkoro! Fajnie jest widzieć, że regularnie co miesiąc pojawiają się nowe twarze, które świetnie uzupełniają głos w dyskusji.

Po krótkim wstępie przyszedł czas na ogłoszenia pa(g)rafialne, w których nie mogłem nie wspomnieć o zbliżającej się dacie premiery gry studia Nano Games, w którym pracuję. ZAMB! Endless Extermination pojawi się na platformie Steam już 16 stycznia! W specjalnej cenie z okazji 10-lecia studia, która wyniesie całe 10,99 zł! – ta ostatnia informacja została upubliczniona jako pierwsza właśnie na Pog(R)adajmy.

Idąc dalej, Goletz rozpoczął dyskusję od prostego pytania: jakie wydarzenie z 2018 roku najbardziej utkwiło nam w pamięci. Okazało się, że dla wielu uczestników 2018 rok kojarzył się w dość szarych barwach. A to za sprawą m.in. Fallout 76 i zapowiedzi Diablo 3 na komórki. Jednak później poszło już z górki, powymienialiśmy sporo gier, które utkwiły nam w pamięci, w tym m.in. najnowszy Spider-Man. Wymieniliśmy kilka wydarzeń takich jak m.in. wystartowanie Epic Game Store, które zapowiada się jako mocna konkurencja dla Steam. Od siebie dodałem istotne dla Polski, bo pierwsze w historii China International Import Expo, gdzie pojawiła się skromna reprezentacja naszego rodzimego sektora gamingowego. Zwróciliśmy również uwagę na wielką popularność gry Fortnite i jak to się odbiło na branży growej.

Kolejnym mocnym pytaniem było od razu następne, w którym mieliśmy wybrać gry, na które najbardziej czekamy w 2019 roku. Odpowiedzi ciągnęły się w nieskończoność! Z tytułów, które zapamiętałem wymieniliśmy Cyberpunk 2077, Death Stranding, Resident Evil 2 Remake, Ghost of Tsushima, The Last of Us 2, najnowszą odsłonę Call of Duty, jedna osoba zażyczyła sobie kilka nowych dodatków do Wiedźmina 3, kolejna wymieniła Coffee Noir poznańskiego studia DOJI, a jeszcze następna tytuł którego nie spamiętałem, a jest tworzony przez studentów z Cieszyna na konsolę PlayStation 4 i wiele, wiele innych!

Kolejna bardzo intensywna dyskusja rozgorzała kiedy zaczęliśmy się zastanawiać jakie trendy pojawią się w 2019 roku w sektorze gamingowym. Rozpoczęliśmy od wymiany zdań na temat platform do streamingu gier. Oj, co tu się wtedy zaczęło dziać! Pojawiły się minimum dwa obozy, które wymieniały się merytorycznymi argumentami. Dla takich chwil właśnie uwielbiam przychodzić na Pog(R)adajmy, ponieważ można było wyciągnąć z tego wiele nowej wiedzy.

Dyskusja trwała do przeszło ponad 21:00. Po niej standardowo rozpoczęło się inteGRANIE, które w Krakowie przyjmuje formułę rozdawania nagród jeżeli trafi się odpowiednią karteczkę. Było sporo śmiechu, bo oprócz gier pokroju Resident Evil 5 (PC), SSX 3 (PS2), Fallout: New Vegas (PC) czy koszulki z Transformersów (!) pojawił się m.in. film DVD coś o delfinach część druga. Warto też wspomnieć, że zdecydowana większość nagród pochodziła od samych uczestników spotkań – taką właśnie tworzymy zgraną społeczność Graczy!

Chillblast
I właśnie do dołączenia do tej społeczności serdecznie Cię drogi Graczu zachęcam! Wpadnij na spotkanie, sam zobaczysz jaki jest klimat. W Krakowie pojawiło się naprawdę sporo osób, sala była wypełniona praktycznie po brzegi, niektórzy uczestnicy, którzy przyszli nieco później, musieli na stojąco brać udział w dyskusji.

Kolejne spotkania Pog(R)adajmy już 13 lutego, który to dzień jest drugą środę miesiąca, wstępnie w aż 12 miastach Polski!

Przydatny post? Poleć znajomym Graczom!
Facebook1k
Facebook
Instagram1k