Relacja z Pog(R)adajmy: Maj 2018 w Krakowie

Dla niewtajemniczonych, Pog(R)adajmy jest to event organizowany przez pasjonatów gier, który odbywa się w każdą drugą środę miesiąca, jednocześnie w wielu miastach w Polsce. Nie stoi za nim żadna organizacja czy firma. Tworzą go ludzie, którzy uwielbiają gry oraz rozmowy na ich temat. W maju poraz kolejny pojawiłem się w Krakowie. Jednak przez nagłą ulewę, miałem spory poślizg.

Zdjęcie koloryzowane – autor nieznany.

Do Cybermachiny wjechałem na moim nowym ulubionym środku transportu – hulajnodze – jakieś pół godziny po 19:00. Zdążyłem jednak przed rozpoczęciem głównego mięsa czyli dyskusji. Ominęło mnie przywitanie oraz część ogłoszeń pa(g)rafialnych (te jednak znam ze strony organizacyjnej). Muszę przyznać, że pod kątem tematu w tym miesiącu nie byłem w ogóle przygotowany, przyjechałem jednak z przeświadczeniem aby dowiedzieć się czegoś nowego – w sumie jak co miesiąc.

Gadaliśmy o „Gry wideo a wideo z gier – czy jedno może zastąpić drugie?”. Jak się domyślacie, na wokandę zostały wziętę głównie platformy YouTube oraz Twitch. Rozmawialiśmy o fenomenie walkthrough – czyli oglądania jak ktoś inny przechodzi gry – czy jest ono dla nas potrzebne, kto w ogóle z tego korzysta. Okazało się, że wielu z nas nie wyobraża sobie oglądania gier z fabułą. Lubimy natomiast popatrzeć jak ktoś ogrywa gry nastawione na rywalizację (Counter Strike GO, Hearthstone czy Fortnite). A co sądzimy na temat streamów? Tutaj zdania były podzielone, chociaż nikt ostatecznie głośno nie skrytykował tego zjawiska. Niemniej wielu z nas stwierdziło, że szkoda czasu na dostosowywanie się do godzin, w których grają inne osoby – za to niektórzy lubią obejrzeć takie filmiki już po czasie.

Organizatorzy – Kuba i Goletz – poprosili o wymienienie YouTuberów, których uczestnicy spotkania poleciliby innym. Przykładów było całkiem sporo, chociaż nie potrafię wymienić teraz żadnego, za to na grupie krakowskiego Pog(R)adajmy na Facebooku powstał wątek, w którym można polecić konkretny kanał – Kuba już stworzył listę wielu wartych zainteresowania. Nie są to tylko kanały walkthrough, ale również takie które podchodzą bardziej analitycznie do tematyki gier lub np. takie poświęcone metariałom dokumentalnym.

Dla mnie była to naprawdę ciekawa dyskusja. Ponownie wracałem ze spotkania z nowo nabytą wiedzą, a przecież swoje już niby w temacie gier zjadłem. Oprócz dyskusji było również inteGRANIE gdzie ludzie otrzymali nagrody przygotowane od sponsorów. Wiele z nich zobaczycie w relacji zdjęciowej poniżej.

Za miesiąc odbędzie się jubileuszowe Pog(R)adajmy, ponieważ będzie miało miejsce równe 5 lat odkąd wystartowała inicjatywa (z moim skromnym udziałem). W imieniu organizatorów zachęcamy aby uczcić to przychodząc na spotkanie ubranym w kolor lokalnego logo. W Krakowie będzie to żółty, a w innych miastach adekwatnie do logo (zerknijcie na stronę www.pogradajmy.pl). Dlatego już teraz zapraszam serdecznie za miesiąc!

O majowej edycji oraz w jakich miastach mogliście wybrać się na Pog(R)adajmy przeczytacie w tej notce na blogu. Kolejne spotkania już za miesiąc!

Przydatne info? Poleć znajomym Graczom!
Facebook2k
Facebook
Instagram1k