Relacja z Before Party w Yggdrasil Gaming w Krakowie

W zeszły czwartek miałem okazję pojawić się na w pół-zamkniętym wydarzeniu dla twórców gier oraz osób zainteresowanych gamedevem w Krakowie. Firma Yggdrasil Gaming – specjalizująca się w grach kasynowych postanowiła zaprosić do siebie jak najwięcej osób wywodzących się z krakowskiego gamedevu. Jaki był cel tego spotkania? O tym przeczytacie w poniższych akapitach.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczyło należeć do którejś z grup facebookowych skupiających się wokół tworzenia gier w Krakowie (jedną z nich było np. nasze Pog(R)adajmy: Kraków) – to tam przedstawiciele firmy poinformowali o wydarzeniu. Dowiedziałem się, że taka forma dotarcia do zainteresowanych była testowa. Finalnie okazało się, że na spotkaniu pojawiło się naprawdę wiele osób, a sala do tego przeznaczona w szczytowym momencie była zapełniona po brzegi.

Co ciekawe, nie był to event zamknięty. Wymagał co prawda wcześniejszej rejestracji, ale śmiało mogliście przyjść ze znajomym. Dlatego w tej chwili mogę już poinformować, że następne tego typu wydarzenie organizowane przez Yggdrasil Gaming będzie zakomunikowane na moim blogu.

Before Party (skąd taka nazwa, opowiem na końcu tej relacji) odbył się w centrum siedziby krakowskiej filii – na Lubiczu. Yggdrasil Gaming ma swój oddzielny budynek, którego wejście jest przyozdobione w logo, a przed nim znajdują się firmowe leżaki. W recepcji wszystkich uczestników witała Patrycja – jedna z pracownic firmy. Osoby, które zapisały się z wyprzedzeniem otrzymywały pakiet powitalny, w skład którego wchodziła firmowa koszulka, smycz oraz dedykowany firmie komiks. Następnie należało udać się już bezpośrednio do pomieszczenia, w którym znajdowało się całe studio (imponująych rozmiarów), a następnie skorzystać ze schodów prowadzących do swoistego „chillout roomu”.

To właśnie tutaj odbywało się całe wydarzenie. Na gości czekały darmowe trunki (z logiem firmy – zawsze lubię tego typu smaczki) oraz sushi. Panował luźny networking. Można było skorzystać z wygodnych puf czy fajowych hamaków. Podczas eventu faktycznie pojawiło się wielu twórców gier. Samemu porozmawiałem z przedstawicielami studiów takich jak m.in. Flying Wild Hog, One More Level, GameDesire, TwoMammoths, NetEnt czy oczywiście ze sporą grupą ludzi z Yggdrasil Gaming, którą z tego miejsca serdecznie pozdrawiam.

Panował świetny, luźny klimat. Mogliście zapomnieć o typowo biznesowych gadkach – taka też przyjazna atmosfera biła właśnie od pracowników Yggdrasil Gaming – dało się odczuć, że byli mega wyluzowani, otwarci na kontakt, udzielali ciekawych informacji na temat firmy, jak chociażby te o aktualnych ofertach pracy.

Networking to jedno – jednak całe wydarzenie miało przygotowany swój schemat ( 😉 ). Rozpoczęło się od multimedialnej prezentacji studia, gier oraz idei jaka przyświeca ich tworzeniu. Prezentacja była wygłoszona w języku angielskim, ponieważ zgłosiła się jedna osoba, która nie rozumie polskiego 🙂 – miłe.

Następnie odbył się SlotShot Tournament na autorskiej grze firmy. Zasad nie będę zdradzał w szczegółach, niemniej wspomnę, że o wygranej decydowało szczęście 😉 Nie był to jednak turniej o przysłowiową pietruszkę – za pierwsze miejsce do wygrania były słuchawki bezprzewodowe BOSE On-Ear! Natomiast osoba, która zajęła ostatnie miejsce (!) zdobywała… Business Pass na Digital Dragons 2018! Nie muszę chyba mówić czym jest ta nagroda – kto nie wie niech zerka w google lub zapraszam do zapoznania się z relacją z Digital Dragons 2017 😉 – a w tym przpadku mówimy o pakiecie Business…

Oczywiście byłem jednym z pierwszych, którzy się zapisali. Łącznie jakieś 25 osób. Zająłem miejsce w zaszczytnej pierwszej dziesiątce niemniej mogłem pogratulować wygranej słuchawek mojemu znajomemu – Dariuszowi, który sam nie wie jak – ale zmiażdżył konkurencję! – gratulacje 🙂

Czas na evencie zleciał wyjątkowo szybko. Warto też dodać, że jeszcze w trakcie trwania zapisów na event można było wziąć udział w konkursie na grafikę, która zobrazuje krakowski gamedev. Do wygrania też był fajny gadżet – głośnik mobilny JBL Charge 2. Zwycięską pracę zobaczycie poniżej, ponieważ nagrodą dla pierwszego oraz drugiego miejsca, był również stworzony przez uczestników konkursu, pamiątkowy plakat – na którym później zbierali podpisy osób, które pojawiły się na spotkaniu.

(fot. Katon Bunshin)

Na koniec obiecane wyjaśnienie dlaczego w nazwie wydarzenia znajduje się „Before”. Ponieważ to nawiązanie do inicjatywy, która odbywa się co tydzień w Krakowie – tzw. „czwartkowych spotkań gamedevu” – a before miał być właśnie przed tym wydarzeniem. Słuchy chodzą, że sporo osób po 22:00 jeszcze wybrało się w miasto…

Dlatego jeżeli interesujesz się gamedevem, chciałbyś postawić swoje pierwsze kroki w branży gier – szukaj tego typu wydarzeń. Yggdrasil Gaming otworzył przed sobą wrota, z których żal byłoby nie skorzystać. Gratuluję tym samym organizatorom uzbierania tak licznej grupy przedstawicieli krakowskiego gamedevu w jednym miejscu i zapewnienia ciekawych atrakcji. Liczę na kolejne tego typu wydarzenie – dlatego żegnam się tradycyjnym – do następnego! I do kolejnego przeczytania – śledźcie bloga 😉

Więcej na temat Yggdrasil Gaming dowiecie się z oficjalnej strony: www.yggdrasilgaming.com

Przydatne info? Poleć znajomym Graczom!
Facebook2k
Facebook
Instagram1k