Polska socjologia: gry wideo

„Oddział Krakowski PTS zaprasza na spotkanie naukowe w ramach cyklu WIECZORY SOCJOLOGICZNE (…)” – Oddział Krakowski, Polskie Towarzystwo Socjologiczne na Facebooku

Oddział Krakowski PTS zaprasza na spotkanie naukowe
w ramach cyklu WIECZORY SOCJOLOGICZNE

„Polska socjologia: gry wideo”

Przemysł gier wideo to jedna z najbardziej dochodowych branż rozrywki o niesłychanej dynamice globalnego wzrostu. Gry władają wyobraźnią rosnącej rzeszy ludzi na całym świecie – nie tylko młodych – tym samym stale i na stałe przekształcając uniwersum społecznych relacji. Dotyczy to również Polski, gdzie sektor gier komputerowych stanowi jeden z najbardziej innowacyjnych obszarów rodzimego przemysłu kreatywnego.
Czy polska socjologia ma na ten temat coś interesującego do powiedzenia? Na to i na wiele innych pytań odpowie nam trójka socjologów prowadząca badania na temat gier komputerowych.

W dyskusji udział wezmą:

Damian Gałuszka (absolwent studiów socjologicznych na Wydział Humanistyczny AGH, doktorant w Instytut Socjologii UJ, tegoroczny laureat Nagrody I stopnia im. Floriana Znanieckiego przyznanej przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne / Polish Sociological Association): „Socjalizacja pod własnym nadzorem w świecie gier wideo”

Stanisław Krawczyk (doktorant w Instytut Socjologii Uniwersytet Warszawski): „Socjolog wobec gier kultowych. O polskich losach gier cRPG i RTS z przełomu XX i XXI wieku”

Bartłomiej Schweiger (doktorant w Instytut Socjologii UJ) – „Relacje władzy w polu wytwórstwa gier komputerowych”

Prowadzenie: Magdalena Cielecka (producentka w studiu Artifex Mundi, doktorantka w Instytut Sztuk Audiowizualnych UJ)

Spotkanie odbędzie się 30 listopada 2017 r. (czwartek) o godzinie 18.00 w Instytucie Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, sala 79.

Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie: Polska socjologia: gry wideo
Data: 30.11.2017 godz. 18:00
Miejscowość: Kraków
Dodatkowe informacje: Oddział Krakowski, Polskie Towarzystwo Socjologiczne FB

6